Text Size
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

Sprzęt Thera-Band®

W wielu dziedzinach tj. fizjoterapia, rehabilitacja, sport, fitness, wychowanie fizyczne, taśmy, tubingi i piłki Thera-Band® wykorzystywane są z powodzeniem już od wielu lat. Znajdują one zastosowanie przede wszystkim w w ćwiczeniach oporowych do odbudowy funkcji mięśni i stabilizacji stawów, w ćwiczeniach i zabawach urozmaicających lekcje wychowania fizycznego i trening sportowy. Zastosowanie taśm, tubingów oraz piłek Thera-Band® zarówno w rehabilitacji jak i w działaniu prewencyjnym oraz ćwiczeniach uzupełniających zajęcie sportowe jest bardzo skuteczne. Regularny, a zarazem prosty trening pociąga za sobą wymierne efekty w postaci przyrostu siły mięśniowej oraz wytrzymałości siłowej.

Profesjonalna, celowa terapia umożliwia uzyskanych znakomitych postępów. Taśmy Thera-Band® uznane zostały przez Amerykańskie Towarzystwo Fizjoterapeutyczne jako najlepszy środek terapeutyczny. Prawie wszystkie szkoły fizjoterapeutyczne na świecie na stałe włączyły tą metodę do swojego programu nauczania.

Stacja treningowa Thera-Band®

Znajduje pełną akceptację ze względu na jej wielostronną możliwość zastosowania. Daje także opcję jej wykorzystania z elastycznymi tubingami o różnym stopniu oporu oraz innymi przyborami Thera-Band® np: dużymi piłkami gimnastycznymi, trenerami równowagi lub piłkami lekarskimi. We wgłębionej części środkowej możemy swobodnie stanąć, umieścić piłkę gimnastyczną lub trenery równowagi. Odporna na zniszczenia polietylenowa platforma wyposażona jest w 6 punktów zaczepu dla tubingów Thera-Band®. Antypoślizgowe podłoże stacji treningowej zapewnia bezpieczeństwo podczas ćwiczeń.
W skład wyposażenia stacji treningowej wchodzą po dwa: 30, 45 i 60 cm tubingi w oporach czerwonym, zielonym i niebieskim, drążek treningowy oraz po dwa uchwyty plastykowe i paskowe.

Sanatorium Uzdrowiskowe Krystynka Ciechocinek - Sprzęt Thera-Band®"Sanatorium

Trener równowagi

Trener równowagi używany jest przede wszystkim w sporcie i rehabilitacji kończyn dolnych, korekcji wad postawy, w celu poprawy koordynacji i równowagi. Poduszki terapeutyczne o różnym stopniu elastyczności, pozwalają na dopasowanie trudności zajęć do możliwości ćwiczącego. Ułożenie dwóch do trzech poduszek jedna na drugiej zwiększa wymagania treningowe.

Dostępne są trzy rodzaje poduszek terapeutycznych:

 • Trener równowagi zielony: mniejsza elastyczność - mniejszy stopień trudności
 • Trener równowagi niebieski: większa elastyczność - większy stopień trudności
 • Trener równowagi czarny /wypełniony powietrzem/: z możliwością dopasowania stopnia trudności.

Jedna strona posiada gładką powierzchnię, druga wyposażona jest w miękkie kolce powodujące dodatkowy efekt w postaci bodźców sensomotorycznych.

Sanatorium Uzdrowiskowe Krystynka Ciechocinek - Sprzęt Thera-Band®Sanatorium Uzdrowiskowe Krystynka Ciechocinek - Sprzęt Thera-Band®Sanatorium Uzdrowiskowe Krystynka Ciechocinek - Sprzęt Thera-Band®

Taśmy rehabilitacyjne

Oryginalne taśmy rehabilitacyjne Thera-Band® wykonane z czystego lateksu. Stanowią alternatywę dla konwencjonalnych przyborów terapeutycznych. Odpowiednie dla osób w każdym wieku, o mniejszym i większym stopniu sprawności fizycznej. Zapewniają przeprowadzenie oryginalnego treningu z progresywnym oporem. W wielu dziedzinach medycyny taśma THERA - BAND wykorzystywana jest z powodzeniem już od wielu lat. Znajduje ona zastosowanie przede wszystkim w rehabilitacji na oddziałach ortopedycznych gdzie używana jest w ćwiczeniach oporowych do odbudowy funkcji mięśni i stawów. Ciągle zwiększa się zakres stosowania taśmy THERA-BAND w ortopedii, medycynie sportowej, neurologii, geriatrii, pediatrii oraz domowej opiece medycznej. Dla wielu grup sportowych taśma THERA-BAND pozostaje podstawowym przyborem do ćwiczeń.

Zastosowanie jej jest niezbędne, a zarazem skuteczne zarówno w rehabilitacji jak i w działaniu prewencyjnym. Regularny z zarazem prosty trening z THERA-BAND pociąga za sobą wymierzalne efekty w postaci przyrostu siły mięśniowej i wytrzymałości.

Sanatorium Uzdrowiskowe Krystynka Ciechocinek - Sprzęt Thera-Band®Sanatorium Uzdrowiskowe Krystynka Ciechocinek - Sprzęt Thera-Band®Sanatorium Uzdrowiskowe Krystynka Ciechocinek - Sprzęt Thera-Band®Sanatorium Uzdrowiskowe Krystynka Ciechocinek - Sprzęt Thera-Band®

Piłka gimnastyczna Thera Band®

Piłki gimnastyczne Thera Band® wykorzystywane są w terapii, fitness oraz treningu ogólnorozwojowym, nie tylko do wzmocnienia mięśni grzbietu, zwiększenia ruchomości w stawach, poprawy kondycji i koordynacji, schorzeniach neurologicznych, ale także w korekcji wad postawy. Różne wielkości oznaczone kolorami, ułatwiają dopasowanie rozmiaru do potrzeb i wzrostu ćwiczącego.

Piłki gimnastyczne:

 • 45 cm żółta wzrost 140 - 150 cm
 • 55 cm czerwona wzrost 151 - 165 cm
 • 65 cm zielona wzrost 166 - 180 cm
 • 75 cm niebieska wzrost 181 - 190 cm
 • 85 cm srebrna wzrost powyżej 205 cm

Sanatorium Uzdrowiskowe Krystynka Ciechocinek - Sprzęt Thera-Band®Sanatorium Uzdrowiskowe Krystynka Ciechocinek - Sprzęt Thera-Band®Sanatorium Uzdrowiskowe Krystynka Ciechocinek - Sprzęt Thera-Band®

Sanatorium Uzdrowiskowe "Krystynka"
87-720 Ciechocinek, ul. Polna 16

tel. 54 283 62 21
mobile 605 583 940
fax 54 283 64 53
krystynka@ciechocinek.pl
www.sanatoriumkrystynka.pl

infolinia: 801 011 287

Filmy